Łaźnia piwna

Łaźnia piwna to najczęściej większy obiekt, w skład którego wchodzi kilka pomieszczeń. Są to: sauna, natryski oraz pomieszczenie z drewnianymi wannami do kąpieli w składnikach, z których powstaje piwo oraz wygodnymi, podgrzewanymi ławami. W pomieszczeniu tym instaluje się także dystrybutory z piwem.

Wizyta w łaźni piwnej to swego rodzaju rytuał, podczas którego korzysta się z kilku zabiegów terapeutycznych.

To doskonałe rozwiązanie dla grupy przyjaciół lub znajomych, którzy chcą się zrelaksować i odstresować po ciężkim dniu i wspólnie spędzić w SPA kilkadziesiąt minut ciesząc się zaletami złocistego trunku.

Rytuał kąpieli piwnej pobudza krążenie krwi i obniża ciśnienie oraz powoduje odblokowanie porów skórnych. Zawarte w piwnej kąpieli składniki pozytywnie wpływają na wygląd skóry, paznokci i włosów, poprawiają metabolizm i usuwają toksyny z organizmu a także wzmacniają jego odporność.

Jak korzystać z łaźni piwnej:

  • Kąpiel w łaźni piwnej składa się z kilku etapów i może trwać nawet ponad dwie godziny.
  • Pierwszy etap to pobyt w saunie, podczas którego rozluźniają się mięśnie, poprawia krążenie i metabolizm. Zabieg ten przygotowuje skórę do kolejnych etapów.
  • Następnie korzystający z łaźni piwnej przechodzą do kąpieli w drewnianej wannie, w składnikach, z których wytwarza się piwo: chmiel, słód i drożdże. Kąpiel uprzyjemnia możliwość popijania piwa.
  • Ostatni etap to relaks na leżaku lub ławie. Owinięci w miękkie, delikatne prześcieradło możemy słuchać muzyki i nadal delektować się chłodnym piwem. Ciało odpręża się i poci, co wzmacnia efekt terapii. Zalecane jest nie mycie ciała przez pewien czas po zabiegu.
Budujemy łaźnię piwną

Budowa łaźni piwnej wymaga wygospodarowania większej przestrzeni, dlatego najczęściej projektujemy je w większych ośrodkach SPA. Warto jednak pomyśleć o takiej inwestycji ponieważ zabiegi w łaźni piwnej cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza przez ich towarzyski charakter. Jest to bowiem znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych.