Łaźnia parowa
Kąpiel w łaźni parowej działa orzeźwiająco. Łagodna temperatura i bardzo wysoka wilgotność względna obniżają napięcie mięśni i odprężają umysł. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują a skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka.
Z dobrodziejstw kąpieli parowej mogą korzystać także ci, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dla większości użytkowników łaźni parowych najbardziej komfortową temperaturą jest 45°C. Dzięki panującym w łaźni warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów, niż w saunach tradycyjnych. Jednorazowa kąpiel w łaźni może przeciągnąć się aż do kilkudziesięciu minut.
Gorąca para oddziałuje szczególnie zdrowo na skórę, przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych. Gwarantuje głębokie odprężenie w odpowiednim środowisku, w najprzyjemniejszej formie.
Kąpiel parowa znaczy dużo więcej niż pomieszczenie wypełnione parą. Pobyt w kabinie uprzyjemnia podgrzewana podłoga, siedzisko, a przede wszystkim aromatyczna para.
To najprzyjemniejszy relaks dla ciała i zmysłów.

Kąpiel parowa to:
-
rozszerzenie naczyń krwionośnych
-
dokrwienie mięśni i całego organizmu
-
rozluźnienie, odpoczynek mięśni
-
wydalenie z potem substancji szkodliwych z organizmu
-
rozszerzenie dróg oddechowych, dzięki olejkom eterycznym i parze wodnej
-
inwestycja na przyszłość, sposób na zdrowsze życie
-
prawdziwe źródło młodości dla ciała, umysłu i duszy
-
możliwość odreagowania codziennego zmęczenia, napięcia i stresu
-
komfort fizyczny i psychiczny
-
sposób na uwolnienie się od codziennych problemów

Jak korzystać z łaźni parowej:
-
Przed rozpoczęciem kąpieli trzeba dokładnie umyć ciało pod prysznicem.
-
Do łaźni wchodzimy bez ubrania, można zabrać ze sobą mały ręcznik, na którym będzie można usiąść.
-
Czas kąpieli w łaźni parowej wynosi ok. 20 minut.
-
Co jakiś czas można ochłodzić ciało pod natryskiem (woda nie powinna być zbyt zimna) lub odpocząć na leżaku, uzupełnić płyny.
-
Kąpiele można powtarzać kilkakrotnie.
-
Po ostatniej kąpieli w łaźni ciało powinno się dokładnie umyć, a następnie pozwolić mu swobodnie odparować.
Budujemy łaźnie parową:
Do budowy łaźni możemy wykorzystać istniejące pomieszczenie (np. piwnicy, czy na poddaszu) lub zbudować kabinę z samonośnych (wodoodpornych oraz paroszczelnych) modułów Lahma. Na etapie projektowania SPA należy dobrać łaźnię odpowiednio do liczby przewidywanych użytkowników. Jej powierzchnia zależy bowiem od ilości osób, które będą z niej korzystały jednocześnie. Ważną kwestią jest też czy w łaźni planujemy siedzieć czy leżeć? W przypadku dwóch osób i jednego siedziska, swobodę korzystania z łaźni zapewni nam pomieszczenie już o wymiarach 1,8m x 1,2m (lub w innej konfiguracji np. 1,6m x 1,4m).
Tak więc przy odpowiednim projekcie nawet w SPA nie dysponujących dużą powierzchnią możemy zapewnić klientom możliwość korzystania z nie tylko dobroczynnych ale i niezwykle przyjemnych kąpieli parowych.
Musimy oczywiście zadbać również o urządzenia techniczne. Generator pary o odpowiedniej wydajności, precyzyjnie sterowany, wytwarza parę w dostatecznej ilości i w sposób ciągły, jednocześnie utrzymując temperaturę na ustalonym poziomie. W tym czasie odpowiedni układ sterowania projektu Lahma zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjną regulację.